17. 12. 2013

Masáž prostaty

masaz-prostatyMasáž prostaty, nebo-li předstojné žlázy. Prostatu mají pouze muži. Někdy je prostata také někdy nazývána jako pánský bod G.

Masáž prostaty se provádí buď ze zdravotních důvodů anebo pro sexuální potěšení. V tomto článku se budeme věnovat pouze masáži prostaty pro sexuální účely.

Masáž prostaty nejdříve konzultujte s partnerem

Masáž prostaty je téměř vždy vhodné dopředu konzultovat. To proto, aby nedošlo nemilým překvapením či nedorozuměním.

Pokud vám partnerka nebude chtít vyhovět, nezoufejte. V nejhorším případě se vždy můžete obrátit na někoho, kdo provádí erotické masáže či tantra masáže, kde součástí může být právě i masáž prostaty.

A pokud vám partnerka nevyhoví sama, tuto variantu nejspíš uvítá. A když ne – tak jí to nemusíte říkat.

Hygiena při masáži prostaty je velmi důležitá

Muž by se měl před prováděním masáže prostaty vyprázdnit, je-li to možné. Případně lze také použít klystýr. Nutnost hygieny konečníku snad nemusíme zmiňovat.

Žena by měla mít nejlépe ostříhané nehty, aby vás neporanila. Není snad místa, kde by to bylo nepříjemnější než právě v okolí prostaty.

Dále by měla použít latexové rukavice, případně kondom. Kromě lepší hygieny tak získáte lepší ochranu právě proti škrábnutí a poranění v citlivých místech.

Než začnete provádět masáž prostaty

Před samotným masírováním prostaty si partnera hezky uvolněte a přiveďte do nálady. Nejlépe si pomůžete příjemnými doteky, hlazením, lehkou masáží hýždí, ale i něžným orálním sexem. Masáž místa mezi konečníkem a penisem je také velmi vhodná.

Jakmile bude partner dostatečně vzrušen a připraven, použijte lubrikační gel. Lubrikačního gelu není pro tyto situace nikdy dost. Raději více než méně.

Jak provést masáž prostaty

Rozhodněte se, v jaké pozici chcete masáž prostaty přijímat. Mezi nejčastější polohy patří buď v kleče anebo na zádech.

Před zavedením prstu do konečníku nalubrikujte jak prst po celé jeho délce, tak anální otvor. Potom, velmi pomalu, jemně a opatrně vnikněte do konečníku.

Prstem vždy směřujte k močovému měchýři partnera. Leží-li na zádech, směřujte prstem nahoru. Pokud klečí, směřujte dolů.

Když jste celým prstem uvnitř, měly byste ucítit prostatu – má velikost ořechu.

Během celého procesu můžete s partnerem komunikovat, případně se domluvte, aby vám říkal, kdy je mu to (ne)příjemné.

Při masáži prostaty můžete prstem lehce kroužit přímo po prostatě anebo zajíždět prstem dovnitř a ven s tím, že prst zasouváte tak hluboko, aby dráždil i prostatu.

Při masáži prostaty můžete provádět i orální sex. Připravte se však na to, že nejspíš budete hotovi dříve než obvykle. Někdy se dokonce může i stát, že muž vyvrcholí jen díky masírování prostaty, aniž by docházelo k dráždění penisu.

Masáž prostaty pomocí vibrátoru

Masáž prostaty lze provádět nejen prsty, ale také speciálními pánskými pomůckami. Ty nejsou rovné, jako klasické vibrátory, ale zahnuté. To proto, aby se po zasunutí nemusely různě naklánět a směřovat na prostatu. Tyto pánské anální kolíky by měly prostatu najít téměř samy hned po zavedení. Takovéto anální pomůcky najdete v nějakém sexshopu.

Na co byste měli myslet při masáži prostaty

Především mějte na paměti, že, zejména napoprvé, musíte být velmi opatrní a obezřetní. Nikam nespěchejte a vnímejte partnerovy pocity. Když mu to bude nepříjemné nebo dokonce bolestivé, raději přestaňte a zkuste jinou polohu, případně to odložte na jindy. Není kam spěchat.

Leave a Reply