EroticPrague.cz > Blog > BDSM salony > Svět BDSM - Submisivita
9. 12. 2014

Svět BDSM – Submisivita

13041504_blog

Submisivita a její počátek

Každý z nás jistě ví, jaké to je pociťovat bolest. Ať už fyzickou, nebo psychickou. Psychickou bolest míním to, že zažíváme deprese, úzkostné stavy, máme pocit ponížení, pocit méněcennosti. Většina z nás tyto stavy snáší špatně. Jsou ale mezi námi tací, kteří tento pocit milují, vyhledávají ho. Přejí si být usurpováni, přejí si, aby je někdo shazoval, ponižoval a mnohdy i fyzicky týral.

Možná se to týká i vás, kteří si právě čtete můj článek.

Tito lidé hledají služby žen či mužů, kteří uspokojí jejich touhy být naprosto podrobeni aspoň na malý okamžik, jelikož se to ve svém standartním životě jen těžko odváží komukoli zdělit. Jedná se o BDSM (dominance, submisivita, praktiky sado-maso, fetish a jiné). Toto je myslím stále neprobádané téma, které je pro mnohé absolutní tabu.

Kde se submisivita bere?

Jaký typ lidí vyhledává tento druh erotických služeb? Možná bychom se mohli opřít o Freudovskou teorii, že právě rodiče, matka či otec nevědomky ovlivňují rozvoj dítěte v tomto ohledu. Jedinci vyhledávající BDSM jsou mnohdy již od raného dětství podrobování, možná i shazováni svými rodiči. Jedná se převážně o vztah matka-syn, kdy matka je velmi dominantní osobou, která vládne tvrdou rukou jak nad dítětem, tak dokonce i nad otcem dítěte. Role otce je téměř potlačena a dítě vidí na vlastní oči, že je naprosto normální, že se muž podrobuje ženě. Přijde mu to tak správné.

“Jsi k ničemu. Nic nedokážeš. Beze mě jsi nula. ”

To jsou věty, které mají tito jedinci na denním pořádku. Výčitky, nucený vděk, poslušnost a oddanost. Ačkoli se to nemusí zdát, toto ovlivňuje budoucí vývoj chlapce. Vyrůstají z nich sice vzdělaní, spořádaní a slušní muži, ale je to pouze jen naučená role od dětství. Podprahově vyhledávají dominanci ženy – partnerky, milenky, ale i často profesionální dominy.

Nebudu vám nic nalhávat, ale právě oni jsou nejlepšími klienty v této branži. Pro ně je domina Bohyní, Královnou, světlem v jejich temném a bezcenném životě, vysvobozením z nynější reality a pro většinu jediným smyslem života. Sloužit, být oddaným otrokem, poslušným sluhou, popřípadě věrným psem a majetkem. Mnohdy sami sebe neberou jako lidskou bytost, nýbrž pouhou věcí, hračkou pro uspokojení své paní.

Tito muži se řadí především do skupiny, která převážně vyhledává pouze psychickou bolest. Nazýváme je duševními masochisty. Pro ně je důležité, aby je někdo psychicky týral či trestal. Možná si budete myslet, že to nic není. Ale právě psychické ponižování, nebo být něčí majetek, je tím nejhorším co může člověk zažít. Téměř nikdo si nepřeje, aby jeho svoboda byla kýmkoliv omezována, ale tito jedinci to považují jako jediný a směrodatný smysl svého života. Dochází i k extrémním případům, kdy “sub” ukončí dobrovolně svůj život, jelikož ho jeho “paní” odkopla a už ho dále nepotřebovala. Jejich věrnost zachází až za hranice našeho chápání.

Až do krve!

29712680_blog Další skupinou jsou masochisté, kteří vyloženě touží po fyzické bolesti. Mnohdy tíhnou až ke krvavým praktikám BDSM. Doslova prahnou po tom, aby je jejich paní mučila do krve. K takovému druhu mučení perfektně slouží koňský bičík. Jeho konec je tvořen z kvalitní hovězí usně. Nejen že tvoří velmi bolestivé podlitiny, ale pokud udeříte velmi silně a svižně, kůže se protrhne a objeví se malé množství krve. Právě v tom okamžiku je submisivní jedinec “nejšťastnější”. Většina z nás trne při této představě hrůzou, ale pro někoho je to ta největší slast..

Nejčastější klientelou profesionálních domin jsou manageři velkých firem, úspěšní podnikatelé a opravdu velmi inteligentní muži, kteří mají ve svých rukách velkou zodpovědnost. Možná je to rovnováha, kdy člověk, jenž je v pracovním životě dominantní, potřebuje být aspoň na malou chvíli ten, kdo je podřízený. Ale mnohdy se za těmito touhami skrývá více, než jen touha po rovnováze. Třeba vnitřní rozervanost, jenž má kořeny v minulosti, nebo psychická porucha.

Nikdo úplně přesně nedokáže říct, proč takoví lidé jsou a co se stalo, že mají takové touhy. Ale jedno víme určitě.. Jsou mezi námi a my můžeme být rádi, že nepatří mezi ty nebezpečné. Neubližují ostatním lidem, ale jen sami sobě..

BDSM mezi námi

Sexualita má mnohá temná zákoutí. Každý máme své choutky a možná to jste právě vy, nebo někdo blízký, kdo má podobné libůstky a zájmy v SM. Možná je to váš nadřízený, možná někdo z rodiny, nebo ten fešák, kterého denně potkáváte na ulici. Ale pokud právě oni mají v oblibě něco takového, věřte, že se nejedná jen o sexuální experiment. Je za tím něco víc, něco hlubšího, něco, co si neumíme představit na vlastní kůži.

Budu se na vás těšit u dalšího článku ze světa BDSM

Xoxo Vaše Elle

One Response to “Svět BDSM – Submisivita”

  1. Jan napsal:

    Miluji BDSM a fetish …

Leave a Reply